Eshop menu

Švajčiarsky rybí kolagén Bionutrian

01.05.2021

Kolagén je špeciálny typ proteínu, ktorý pôsobí ako „lepidlo“ a podpora v našom tele – bez neho by sa doslova rozpadlo. Vytvára sieť proteínových reťazcov, ktoré tvoria štruktúru nášho tela. Kolagén má veľa podôb. Je dôležitý pre silnú stavbu kostí, pružné kĺby, hebkú pokožku a pevné svaly a nechty. S pribúdajúcim vekom produkuje náš organizmus stále menej kolagénu – to je vlastne príčina príznakov starnutia. Výživový doplnok hydrolyzovaného rybieho kolagénu Marine Collagen + Vitamin C značky Bionutrian nielenže zastaví redukciu telom produkovaného kolagénu, ale skutočne pomáha aj stimulovať rast kolagénu v zdravej miere.

Výhody hydrolyzovaného kolagénu :

1.  Pomáha redukovať vrásky a zlepšuje stav pleti

Užívanie hydrolyzovaného kolagénu v prášku pomáha znižovať jemné linky a vrásky vďaka regenerácii kolagénovej časti kože, v ktorej sa nachádza. Štúdia v roku 2014 zistila, že ženy, ktoré užívali 2,5 gramu kolagénu denne počas osemtýždňového obdobia, zaznamenali redukciu vrások o 20%. Na porovnanie, veľkosť dennej dávky práškovej formy Marine Collagen + Vitamin C značky Bionutrian je až 5 gramov hydrolyzovaného kolagénu (teda 2-násobok dávky použitej v štúdii). Iné štúdie zase preukázali prínos pre pleť, ako je jej ochrana pred poškodením slnečným žiarením UVA a UVB a zlepšovanie elasticity, vlhkosti a hladkosti.

 

2. Podporuje obnovenie kĺbového tkaniva a zmierňuje bolesť kĺbov

Všimli ste si niekedy chôdzu starších ľudí? Vyzerá to, že každý pohyb je bolestivý. Vo veľkej miere je to kvôli nedostatku kolagénu, čo vedie k bolesti kĺbov a zápalu. Pri správnom doplnení kolagénu môžete spozorovať väčšiu agilitu svojich kĺbov, šľachách a väzoch a menej príznakov podobných artritíde. Štúdia Tufts Medical Center z roku 2012 s využitím špičkových technológií magnetického rezonančného zobrazenia porovnávala stav kolagénu v kolenných kĺboch tých, ktorí užívali dennú dávku kolagénu 10 gr počas 48 týždňov a u tých, ktorí kolagén neužívali. Videli, že tí, ktorí užívali kolagén, mali naozaj vo výrazne lepšom stave tkanivo chrupavky v kolenných kĺboch.

 

3. Kolagén pomáha predchádzať osteoporóze

Viaceré výskumy zistili, že môžete predchádzať a zbaviť sa osteoporózy doplnením hydrolyzovaného kolagénu, pretože kolagén má  schopnosť stimulovať bunky vytvárajúce kosti. Výskumy ukazujú, že strata kostí je menej častá u žien, ktoré používajú hydrolyzované kolagénové doplnky. V priebehu nášho života existuje neustály cyklus strácania a obnovy kostného kolagénu. Takto sa naše telo snaží udržiavať zdravú štruktúru. Väčšina liekov proti osteoporóze funguje blokovaním prirodzeného procesu deštrukcie kostí. Z krátkodobého hľadiska sa zdá, že to funguje, ale zisťujeme, že dlhodobé užívanie týchto liekov má za následok nezdravú kostnú matricu, ktorá je slabá a krehká. Hydrolyzované kolagénové výživové doplnky robia presný opak – pomáhajú stimulovať Vaše telo, aby samo vytváralo viac kostného kolagénu.

 

4. Kolagén môže pomôcť zmierniť celulitídu a zabrániť šíreniu strií

Celulitída je zvyčajne spôsobená nedostatkom kolagénu v dermálnej vrstve, ktorá zvyčajne „drží tuk“. V podstate kombinácia príliš veľa tuku a príliš málo kolagénu je to, čo definuje celulitídu. V štúdii z roku 2015 testovali 105 žien v strednom veku a zistili, že doplnenie hydrolyzovaného kolagénu vedie k zlepšeniu stavu kože na stehnách ako aj k celkovému zlepšeniu vzhľadu pokožky u žien trpiacich celulitídou. Ak chcete znížiť hrudkovitý stav pokožky, potom potrebujete nevyhnutne výživový doplnok Marine Collagen + Vitamin C značky Bionutrian! Ďalšie doplnky a terapie môžu tiež pomôcť, ale najlepšie je riešiť túto chorobou zvnútra pomocou správnej výživy.

 

5. Kolagén Vám môže pomôcť schudnúť

Výskumy dokazujú, že užívanie kolagénu zlepšuje náš metabolizmus a zároveň znižuje chuť do jedla. Jeden z uskutočnených výskumov uvádza 20% zníženie príjmu potravy po raňajkách, keď sa v tomto čase prijímali v strave kolagénové peptidy. Rovnaká štúdia ukázala, že tieto peptidy sú o 40% viac sýtené než iné doplnky proteínového prášku, ako je srvátka, sója a kazeín. Zvýšenie metabolizmu nastáva aj vďaka aminokyseline v kolagéne nazývanej glycín, ktorá prináša krvný cukor do tkaniva a naopak zvyšuje energiu. Hoci neexistuje veľa štúdií zaoberajúcich sa priamo koreláciou medzi kolagénom a chudnutím, dáva zmysel fakt, že ak znížite chuti do jedla a zvýšite metabolizmus, prirodzene budete ľahšie chudnúť.

 

6. Detoxikuje pečeň

Denno-denne sme vystavení toľkým toxínom, že je ťažké vedieť, ako zvrátiť nezdravé efekty, ktoré v našom tele spôsobujú. Musíme detoxikovať do určitej miery každý deň a práve doplnenie kolagénu pri raňajkách je jednoduchý spôsob, ako to urobiť.  Aminokyselina „glycín“, ktorá sa nachádza v kolagéne, pomáha znížiť poškodenie pečene, preto zaraďte do jedálnička kolagén pre rýchle a jednoduché prečistenie tohto orgánu.

7. Zlepšuje trávenie a pomáha pri odstraňovaní „syndrómu deravého čreva“

So zažívacími zdravotnými problémami, ktoré zaznamenali v posledných rokoch vzrastajúci trend,  mnohí z Vás zažívajú syndróm „deravého“ čreva- hrozný stav, keď sú toxíny schopné prejsť cez črevnú stenu do nášho krvného obehu. To je spôsobené oslabením našej črevnej steny, ktorej súčasťou sú drobné záhyby nazývané „črevné klky“, ktoré sú práve z kolagénu, ktorý tvorí podpornú sieťovinu črevnej steny. Výživový doplnok Marine Collagen + Vitamin C značky Bionutrian môže pomôcť zabrániť a zvrátiť tento stav tým, že znovu vybuduje kolagén v črevnej stene.

 

8. Kolagén je dôležitou súčasťou zdravého rastu vlasov

Existujú tri veci potrebné pre zdravý rast vlasov: keratín, kolagén a minerály! Mnohé z aminokyselín, potrebných na tvorbu keratínu, sa nachádzajú práve v hydrolyzovanom kolagéne. Pri jednej zo syntetických aminokyselín – lyzín, bolo zistené, že znižuje 5-alfa reduktázu, ktorá je hlavným faktorom mužskej plešivosti. Vlasy človeka s dostatočnou zásobou kolagénu sú pružnejšie, pevnejšie, lesklejšie, viac vyživované a majú väčší objem. Tiež majú menší sklon šedivieť, padať a lámať sa. Je možné, že po doplnení kolagénu dôjde aj k prírastku nových vlasov. Vlasy tiež po kolagéne rastú znateľne rýchlejšie. Kolagén tvorí až 70 % bielkovín kože a nachádza sa aj v samotných vlasoch. Užívajte ho pravidelne a zabezpečte si lepšiu kvalitu a pružnosť vlasov ako aj ich lesk.

 

9. S kolagénom budú Vaše nechty silnejšie

Kolagén je práve ten prvok, ktorý buduje pevné nechty. Starnutím sa nechty stenčujú, štiepia, lámu a sú slabé. Pokiaľ máte nechty so sklonom k lámavosti, je to znak toho, že budete musieť zvýšiť príjem kolagénu. Rovnako ako Vaše vlasy, nechty sú vyrobené z keratínu, kolagénu a minerálov. Musíte teda zabezpečiť, aby Vaše telo malo potrebné živiny pre rast silnejších nechtov. Pridanie kolagénu je skvelý spôsob, ako pestovať zdravšie nechty a vlasy.

 

10. Kolagén podporuje zdravé zuby a ďasná

Zdravie ústnej dutiny je rozhodujúce pre celkové zdravie. A kolagén tvorí štruktúru zubov ako aj štruktúru tkaniva okolo nich, teda štruktúru ďasien a čeľuste. Okolo nás je obrovský priemysel predávajúci krásny úsmev: od prípravkov na bielenie zubov, „rovnátok“ až po extrémne chirurgické zákroky. Zvonku sa ale kvalita zubov zabezpečiť nedá! Čo keď tajomstvo zdravého úsmevu spočíva práve v kvalite výživy?

 

11. Kolagén Vám pomôže vyvážiť hormóny

Naše hormóny sú zodpovedné za fungovanie mnohých mechanizmov v tele. Musia byť v rovnováhe a optimálne fungovať ak chceme mať dlhý, zdravý život. Kolagén pomáha vyrovnávať inzulín, kortizol, estrogén, testosterón, DHEA, melatonín, progesterón a dokonca aj ľudský rastový hormón. Každý hormón má svoju významnú funkciu a keď nefunguje správne, môže mať negatívny vplyv na naše zdravie.

Vyvažovanie hormónov má zásadný význam nielen pre ženy, ale aj pre mužov. Ak máte akýkoľvek problém s niektorým z vyššie uvedených hormónov, uistite sa, že dopĺňate výživu aj kolagénom, lebo len dostatok potrebných aminokyselín zabezpečí tvorbu a správne fungovanie týchto hormónov.

 

12. Kolagén môže pomôcť zmierniť úzkosť

Moderný život je stresujúci. Všetci to vieme. Poznáme, ako stres a úzkosť môžu vstúpiť do našich životov a napáchať škodu. Našťastie, kolagén pomáha znižovať úzkosť a môže navodiť pocit uvoľnenosti a schopnosti vyrovnať sa lepšie so životnými vzostupmi a pádmi.

 

Kolagén obsahuje vysokú koncentráciu glycínu, ktorý pôsobí proti úzkosti. Glycín je aminokyselina, ktorá mnohým z nás chýba, preto zaraďme kolagénový výživový doplnok do nášho jedálnička a pocítime pozitívne účinky v našom uponáhľanom spôsobe života.

13. Kolagén podporuje pokojný spánok

Dobrý spánok je nevyhnutný pre dobrý život a práve kolagén je užitočný v tejto oblasti. Opäť platí, že poďakovať môžeme glycínu, pretože ten pracuje na zlepšení kvality spánku, a tým zároveň pomáha eliminovať dennú ospalosť.

Ak potrebujete podporu v spánku, zvážte zaradenie hydrolyzovaného kolagénového prášku Bionutrian ako doplnku stravy do svojho jedálnička, najlepšie večer pred spaním.

 

14. Kolagén môže zabrániť kôrnateniu tepien

Steny tepien sú zložené väčšinou z kolagénu. Už jeden z prvých výskumníkov v tejto oblasti, Linus Pauling, odporučil zvýšený prísun vitamínu C, lyzínu a prolínu pre zvrátenie aterosklerózy. Vitamín C je najdôležitejší vitamín pre tvorbu a rast nového kolagénu. Nedostatok vitamínu C vedie k skorbutu- ochoreniu vyvolaného nedostatkom vitamínu C. Vtedy telo nedokáže vytvoriť nový kolagén! Lyzín a prolín sú opäť aminokyseliny, ktoré sa nachádzajú vo vysokej koncentrácii a množstve v kolagéne Bionutrian. Takže doplnenie kolagénu s vitamínom C je jedným z najlepších spôsobov, ako zabrániť kôrnateniu tepien.

 

A čím je teda výživový doplnok Marine Collagen + Vitamin C výnimočný ?

NAJNIŽŠIA HMOTNOSŤ ČASTÍC

Na veľkosti záleží! Hovoríme o peptidoch- krátených reťazcoch kolagénu. Čím je vlákno kolagénu kratšie, tým ľahšie prechádza cez stenu tenkého čreva a tým je kolagén lepšie využiteľný. Kolagén Bionutrian je štiepený na di a tripeptidy s veľkosťou len 2 000 Daltonov! Táto vysoká biologická dostupnosť kolagénu umožňuje až 95% peptidom dosiahnuť cieľové miesta v tele.

BIOAKTÍVNY KOLAGÉN

Sekundárny efekt prijatého kolagénu je podpora prirodzenej tvorby kolagénu samotným telom. Hydrolýzou štiepené vlákno kolagénu sa dostane vo forme malých peptidov k receptorom buniek, ktoré produkujú kolagén v tkanivách a dajú impulz na spustenie jeho tvorby. Toto dokážu len malé peptidy, ktoré kolagén Bionutrian obsahuje.

VYSOKÁ DÁVKA

Obsahuje dennú dávku až 5 000 mg čistého kolagénu pri užívaní prášku a 3 000 mg pri kapsuliach. Ak chcete zažiť zmenu, množstvo prijatého kolagénu rozhoduje. Štúdie dokazujú, že kolagén začína zaberať už pri dávke 1200 mg/deň. Preto dennú dávku 5 000 mg považuejme za vysokú dávku, ktorá zaručene prináša pozitívne výsledky. Balenie vydrží mesiac.

100 % ČISTÝ

Kvalita zdroja, čistota a kvalita spracovania rozhodla, že chuť kolagénu nemusíme maskovať. Žiadne sladidlá, príchute a prísady, či konzervanty. Po rozpustení vo vode je kolagén Bionutrian číra tekutina, príjemná na pitie. Rybí kolagén Bionutrian prechádza prísnymi testami na prítomnosť nežiadúcich látok. Vieme, čo všetko pláva v moriach, vsaďme teda na švajčiarsku kvalitu!

ŠVAJČIARSKA KVALITA

Kolagén Bionutrian garantuje najvyššiu kvalitu- od pôvodu, spracovania, až po výsledok. Morský kolagén Bionutrian sa vyrába z rýb a spracováva sa vo Švajčiarsku za dodržania prísnych noriem. Apelujeme na absolútnu čistotu, ktorú aj garantujeme. Prísny výber surovín je jedným z dôležitých krokov na dosiahnutie najvyššej kvality.

TYP KOLAGÉNU I + III

Výživový doplnok Bionutrian kombinuje 2 hlavné typy kolagénu - kolagén typu I a III. Typ I zodpovedá 90% kolagénu Vášho tela. Tvorí štruktúru pokožky, kostí, šliach, vláknitých chrupaviek, spojivového tkaniva a zubov. Typ III podporuje štruktúru svalov, kože, orgánov a artérií. Štúdie dokazujú, že dodaním typu I dávate telu impulz na produkciu typu II, ktorý je dôležitý zase pre zdravie kĺbov.

 

VÝROBA ZA STUDENA

Kolagén Bionutrian sa vyrába za studena jedinečnou metódou- hydrolýzou. Enzymatickým štiepením sa bielkovina rozloží na menšie časti, teda ju telo ľahšie prijme. Ani po hydrolýze kolagén nestráca na svojej biologickej hodnote. Zásluhou zachovania jeho štruktúry dôjde k jeho efektívnej distribúcii a vstrebaniu, akoby si kolagén organizmus vytvoril sám.

X
Množstvo:
BIONUTRIAN MARINE KOLAGEN 150g
Spojili sme švajčiarsku kvalitu výroby s najkvalitnejším zdrojom morského kolagénu.
Viac informácií
NOVINKA

Táto webová stránka používa cookies

Pre personalizáciu obsahu a reklám, pre poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti využíváme súbory cookie. Informácie o tom, ako náš web používáte, zdieľame so svojími partnermi pre sociálne média, inzercie a analýzy. Partneri tieto údaje môžo skombinovat s ďalšími informáciami, ktoré ste im poskytli alebo ktoré získali v dôsledku toho, že používáte ich služby. V prípade Vášho súhlasu prosím pokračujte pri prehliadaní webovej stránky a stačte OK.
Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.(Viac informácií)

OK

Súbory cookie sú malé textové súbory, ktoré môžu webové stránky používať na zefektívnenie používateľskej skúsenosti.
Zákon uvádza, že na Vašom zariadení môžeme ukladať súbory cookie, ak sú pre prevádzku týchto stránok nevyhnutné. Pre všetky ostatné typy súborov cookie potrebujeme vaše povolenie.
Táto stránka používa rôzne typy súborov cookie. Niektoré súbory cookie sú umiestnené službami tretích strán, ktoré sa zobrazujú na našich stránkach.
Získajte viac informácií o tom, kto sme, ako nás môžete kontaktovať a ako spracovávame osobné údaje v našich Pravidlách ochrany osobných údajov. Váš súhlas sa vzťahuje na nasledujúce domény: naturlekaren.sk www.naturlekaren.sk