Eshop menu

Khadi

21.04.2017

Definícia

 

   „Khadi“ predstavuje vo svojej pôvodnej definícií látku, tkaninu, ktorá je vyrobená výhradne z ručne spriadanej priadky na ručných stavoch. Podľa tradícií tisícročného indického remeselníckeho umenia sa táto látka vyrába z vlny, bavlny alebo hodvábu. Výroba prebieha vo vidieckych oblastiach celej Indie. Tkaniny Khadi môžu byť tak jemné, že 15 metrov dlhá šatka prejde prsteňom a meter štvorcový látky váži len 10 gramov.

http://www.khadi-cz.cz/_data/s_139/files/image/istock_000005819439xsmall_l%C3%A1tky_men%C5%A1%C3%AD.jpg   Suroviny (bavlna, hodváb) sú pestované bez chemických hnojív, často sa dokonca spracováva divoká bavlna z juhu Indie. Rovnako aj farbivá na látky sú vyrábané výhradne z tradičných surovín získaných z prírody. Khadi sa v súčasnej dobe stalo synonymom pre prírodné, ekologicky vypestované produkty z vidieckych oblastí Indie.

   Pri výrobe neprebiehajú žiadne pokusy na zvieratách a väčšina výrobkov neobsahuje žiadne živočíšne produkty. Časť výrobkov sa nachádza na trhu v Indii už 40 rokov a je dostupných v mnohých špecializovaných obchodoch a lekárňach. Všetky výrobky sú vyrábané na báze prírodných obnoviteľných zdrojov.

 

História a poslanie

 

   Hnutie „Khadi“ vzniklo v Indii v roku 1920 pod vedením Mahátma Gándhího, a to ako politická sila, ako nástroj k bojkotu zahraničného tovaru. Khadi dalo vidieckemu obyvateľstvu možnosť stať sa súčasťou mierového hnutia odporu proti britskej koloniálnej nadvláde. Po vyhlásení nezávislosti Indie sa Khadi stalo súčasťou indickej vlády a spadá pod úrad ministerstva poľnohospodárstva. Tento úrad pravidelne kontroluje kvalitu výrobkov a zaisťuje, že sú vyrobené len v súlade so zákonmi a predpismi.

http://www.khadi-cz.cz/_data/s_139/files/image/istock_000011954615xsmall.jpg   Od samého počiatku až do dnešnej doby bolo cieľom zlepšenie životných a pracovných podmienok vidieckych obyvateľov a výrobcov. Ako sa hovorí dnes – fair trade.

   To je dosiahnuté tým, že výrobky sú predávané bez sprostredkovateľov, garancii minimálnych cien, ktoré ležia nad úrovňou na svetových trhoch, vyplácaním prémií, možnosti predfinancovania a dlhodobými dodávateľskými vzťahmi. To všetko vedie k zlepšeniu ekonomickej a sociálnej situácie indického vidieckeho obyvateľstva. Podobne je podporovaný ekonomický rozvoj vidieka (cez zavlažovacie zariadenia, podporu živnosti, zvyšovanie produktivity a pod.), urýchľovanie technického pokroku (prostredníctvom poľnohospodárskych inovácií, dodávok výrobných zariadení, poradenstva, a i.). Cieľom je zvýšiť životnú úroveň vidieckeho obyvateľstva – zlepšovaním životných podmienok, tvorba verejných zariadení, a pod.

   Zároveň je podporovaná účasť samotných obyvateľov na programoch pre zlepšenie ich životných podmienok, tí tak majú do značnej miery možnosť využiť svoju vlastnú iniciatívu. Poskytovanie technickej a inej podpory zo strany štátu sa sústredí na takú formu, ktorá podporuje svojpomoc a vyššiu efektivitu.

   Dnes je mnoho dedín vďaka výrobe a predaju týchto výrobkov ekonomicky životaschopných a už nie sú závislé na príspevkoch a daroch zvonku. Tým sa tiež zastavil odchod mnohých dedinských obyvateľov.

   Vďaka intenzívnej spolupráci s obyvateľstvom a jeho vzdelávaniu, dochádza zároveň k narastaniu uvedomenia, že zachovávanie prírodných zdrojov a ochrana životného prostredia predstavuje dôležité podmienky pre dosiahnutie rovnováhy medzi prírodou a potrebami človeka.

 

O Kozmetike

 

http://www.khadi-cz.cz/_data/s_139/files/image/logo_kulate.gif   Kozmetika Khadi je založená na prírodných ingredienciách – na bylinách, rastlinných olejoch, ovocí, kvetinách a mineráloch. Svojím originálnym a účinným spôsobom sa stará o vlasy, pleť a telo. Väčšina výrobkov je certifikovaná BDIH – kontrolovaná prírodná kozmetika. Sortiment výrobkov s certifikátom sa stále rozširuje, cieľom je získať certifikát BDIH pre všetky výrobky Khadi. Khadi pleťové a vlasové oleje, pleťové masky, rastlinné farby na vlasy a ďalšie výrobky sú absolútne prírodné, bez akýchkoľvek chemických látok a konzervantov.

  Výrobky nie sú testované na zvieratách. Byliny sú zbierané tou najtradičnejšou možnou cestou, miestnymi obyvateľmi v prírode, v súlade s politikou Khadi pre zamestnanosť vidieckych obyvateľov, bez toho aby dochádzalo k poškodzovaniu prírody. Výrobky značky Khadi ® sú vyrábané v Indii podľa pravidiel Khadi, zároveň však podľa striktných pravidiel definovaných pre prírodnú kozmetiku. Tým sú zaistené etické pracovné podmienky výrobcom v Indii a zároveň je zaistené aj to, že výrobky odpovedajú vysokým európskym štandardom kvality, kladeným na prírodnú kozmetiku.

   Je tomu už tisíce rokov, kedy boli v oblasti Indii zostavené receptúry využívajúce stovky najrôznejších bylín v kombinácií s účinnými olejmi, ktoré liečia a omladzujú. Ajurveda – veda o dlhovekosti – predstavuje komplexný systém, ktorý sa stará o celok tela, mysle a duše, o zdravie, krásu a pohodu. Zloženie prírodnej kozmetiky Khadi je založené práve na účinných ajurvedskych receptúrach a prináša to najlepšie z ajurvedy pre krásu a zdravie Vašich vlasov a pleti.

 

   Neprehliadnuteľnou kategóriou v kozmetickom sortimente Khadi predstavujú RASTLINNÉ FARBY NA http://www.khadi-cz.cz/_data/s_139/files/image/dsc_0172_(2)_barvy_sv%C4%9Btleji.jpgVLASY. Vašim vlasom dodajú nádherné odtiene, a to absolútne prírodnou cestou. Prinášajú krásne tóny hnedej, čiernej, červenej a ďalších nuancií. V závislosti na odtieni v nich nájdete indigo, hennu, amlu, a ďalšie rastliny. Vašim vlasom dajú zároveň nenapodobiteľný lesk a objem. Špecifikáciou rastlinných farieb na vlasy Khadi je to, že môžete účinne farbiť aj šedivé vlasy.

   Farbenie predstavuje aj blahodarnú starostlivosť o vlasy a pokožku hlavy. Obsiahnuté suroviny pochádzajú z vybraných zberov a sú výnimočnej, špičkovej kvality. Extrémne jemné pomletie farieb umožňuje pohodlné a spoľahlivé nanášanie farbiacej pasty aj jej ľahké vypláchnutie z vlasov. Ich zloženie je čisto rastlinné, bez doplnkových chemických látok. Vedomie, že sa staráte o farbu svojich vlasov, ako aj o pokožku hlavy vysoko kvalitnými, 100% prírodnými a vyživujúcimi farbami Khadi, dokáže urobiť z farbenia radosť a potešenie.

 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt khadí   Starostlivosť o svoje vlasy máte možnosť doplniť ďalšími prírodnými prípravkami VLASOVEJ KOZMETIKY Khadi, akými sú vlasové oleje, šampóny a kondicionéry. Aj tie sú založené na báze účinných bylín, olejov a ajurvedskych receptúr. Budú sa starať svojím originálnym spôsobom o zdravie Vašich vlasov, o ich lesk a objem. Pokiaľ aj vy neustále bojujete s jemnými vlasmi bez objemu, sú pre Vás vlasové prípravky Khadi ideálnym riešením – a to čisto prírodným. Vlasová kozmetika Khadi pôsobí proti problémom a situáciám ako sú lupiny, suchá pokožka hlavy, vypadávanie a a šedivenie vlasov a ďalšie. Napríklad, vlasovým olejom VITALITA môžete účinne pôsobiť proti vypadávaniu vlasov, 100% rastlinnými kondicionérmi AMLA alebo SHIKAKAI dodáte Vašim vlasom objem a lesk, atď. Vysoko kvalitné vlasové farby aj ostatné, čisto prírodné prípravky vlasovej kozmetiky Khadi Vám dávajú možnosť odhaliť tajomstvo indických krások, ktorých vlasy sú preslávené svojou nádherou a kvalitou.

   Vysoko kvalitné vlasové farby aj ostatné, čisto prírodné prípravky vlasovej kozmetiky Khadi Vám dávajú možnosť odhaliť tajomstvo indických krások, ktorých vlasy sú preslávené svojou nádherou a kvalitou.

 

http://khadi.chcishop.cz/_data/s_139/files/image/02_oleje_pletove_dekorace_1_o%C5%99ez_z_vrchu.jpg   O krásu Vašej pleti sa postarajú absolútne prírodné prípravky PLEŤOVEJ KOZMETIKY na báze bylín a olejov – pleťové masky, pleťové a telové oleje... V Európe nie sme v dnešnej dobre príliš zvyknutí na používanie olejov, avšak o veľa prichádzame. Ošetrujúce oleje Khadi sa veľmi dobre vstrebávajú a svojimi výsledkami ľahko predbehnú účinky mnohých krémov. Vzácne ajurvedske receptúry na báze čisto prírodných zložiek odrážajú dlhodobé skúsenosti aj dnešné poznatky z odboru prírodnej kozmetiky. Nechajte sa prekvapiť ich vynikajúcimi účinkami.

   Svoje telo a myseľ môžete potešiť masážou ajurvédskymi olejmi Khadi, najmä aromaterapeutickou radou. Uvoľnenie a relaxáciu Vám doprajú aj kúpeľové oleje, ktoré Vás naladia vôňou diaľok.

 

Nechajte sa uniesť prostredníctvom prírodnej starostlivosti Khadi do starovekých indických palácov, voňajúcimi vzácnymi olejmi, až na svieže horské stráne, odkiaľ aj dnešní obyvatelia zbierajú osvedčené byliny, aby mohli byť použité v jedinečných, účinných receptúrach.

 

Svet Khadi je tu pre Vás, poďte a objavujte ! 

X
Množstvo:
Rastlinná farba na vlasy Indigo 100g KHADI
Khadi vlasová farba ČISTÉ INDIGO je absolútne prírodná farba na vlasy, bez chemických prísad,...
Viac informácií
X
Množstvo:
Rastlinná farba na vlasy Červená Henna 100g KHADI
Khadi vlasová farba ČISTÁ HENNA je absolútne prírodná farba na vlasy, bez chemických prísad,...
Viac informácií
X
Množstvo:
Rastlinná farba na vlasy neutrálna Senna Cassia 100 g KHADI
Rastlinná farba na vlasy Senna Cassia predstavuje vynikajúci vlasový kondicionér. Posilňuje vlasy a...
Viac informácií
X
Množstvo:
Rastlinná farba na vlasy Čierna 100g KHADI
Khadi vlasová farba ČIERNA je absolútne prírodná farba na vlasy, bez chemických prísad,...
Viac informácií
X
Množstvo:
Rastlinná farba na vlasy Henna, Amla & Jatropha KHADI
Khadi vlasová farba HENNA, AMLA & JATROPHA je absolutne prírodná farba na vlasy, bez chemických prísad,...
Viac informácií
X
Množstvo:
Rastlinná farba na vlasy Orieškovohnedá KHADI
Khadi vlasová farba PRIRODZENE ORECHOVO HNEDÁ je absolutne prírodná farba na vlasy, bez chemických...
Viac informácií
X
Množstvo:
Rastlinná farba na vlasy Stredná Blond KHADI
Neobsahuje žiadne chemické látky, konzervačné látky ani umelé farbivá.
Viac informácií
X
Množstvo:
Rastlinná farba na vlasy Svetlá Blond KHADI
Neobsahuje žiadne chemické látky, konzervačné látky ani umelé farbivá.
Viac informácií
X
Množstvo:
Rastlinná farba na vlasy Svetlohnedá KHADI
Khadi vlasová farba SVETLO HNEDÁ je absolutne prírodná farba na vlasy, bez chemických prísad,...
Viac informácií
X
Množstvo:
Rastlinná farba na vlasy Tmavohnedá KHADI
Khadi vlasová farba TMAVO HNEDÁ je absolutne prírodná farba na vlasy, bez chemických prísad,...
Viac informácií
X
Množstvo:
Rastlinná farba na vlasy Zlatý preliv KHADI
Neobsahuje žiadne chemické látky, konzervačné látky ani umelé farbivá.
Viac informácií
X
Množstvo:
Khadi práškový šampón - Umývanie rastlinami - Sensitive 50g
Citlivo čistiaci, upokojujúci a zároveň intenzívne ošetrujúci práškový šampón.
Viac informácií
X
Množstvo:
Khadi vlasová maska Sila Amly 50g
Aktivátor sily pre Vaše vlasy: posilňujúca maska pre vlasy a vlasovú pokožku - posilňuje vlasové...
Viac informácií
X
Množstvo:
Khadi vlasová maska Shikakai - extra lesk 50g
Vlasová maska pre lesk a ochranu. Vynikajúci ochranca v prípade nevýrazných vlasov a rozštiepených...
Viac informácií
X
Množstvo:
Amla šampón na lesk a objem KHADI
Veľmi účinná receptúra pre objem a lesk vlasov, ideálne i na každodenné umývanie vlasov.
Viac informácií
X
Množstvo:
Vlasový olej Amla KHADI 50ml
Khadi vlasový olej AMLA je absolutne prírodný vlasový prípravok, ktorý pomáha proti vypadávaniu a...
Viac informácií
X
Množstvo:
Vlasový olej Vitalita KHADI 50ml
Pokiaľ chcete posilniť rast vlasov a zabránit ich predčasnému vypadávániu a šediveniu, tak Vám...
Viac informácií

Táto webová stránka používa cookies

Pre personalizáciu obsahu a reklám, pre poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti využíváme súbory cookie. Informácie o tom, ako náš web používáte, zdieľame so svojími partnermi pre sociálne média, inzercie a analýzy. Partneri tieto údaje môžo skombinovat s ďalšími informáciami, ktoré ste im poskytli alebo ktoré získali v dôsledku toho, že používáte ich služby. V prípade Vášho súhlasu prosím pokračujte pri prehliadaní webovej stránky a stačte OK.
Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.(Viac informácií)

OK

Súbory cookie sú malé textové súbory, ktoré môžu webové stránky používať na zefektívnenie používateľskej skúsenosti.
Zákon uvádza, že na Vašom zariadení môžeme ukladať súbory cookie, ak sú pre prevádzku týchto stránok nevyhnutné. Pre všetky ostatné typy súborov cookie potrebujeme vaše povolenie.
Táto stránka používa rôzne typy súborov cookie. Niektoré súbory cookie sú umiestnené službami tretích strán, ktoré sa zobrazujú na našich stránkach.
Získajte viac informácií o tom, kto sme, ako nás môžete kontaktovať a ako spracovávame osobné údaje v našich Pravidlách ochrany osobných údajov. Váš súhlas sa vzťahuje na nasledujúce domény: naturlekaren.sk www.naturlekaren.sk